3 kultowe modele butów dla skateboarderów

Dobry skateboardzista z pewnością zaprezentuje swoje wszystkie tricki w jakichkolwiek butach na swoich stopach. Niemniej jednak istnieją takie modele butów do skateboardingu, które posiada, lub przynajmniej, o których słyszał każdy deskorolkarz!

Vans

Zaprezentowane po raz pierwszy w 1989 roku buty Vans. Buty te posiadały pierwotnie wysoką cholewkę i nazywały się Caballero. Skejci zaczęli jednak samodzielnie ucinać cholewkę butów i oklejać ją taśmą, ponieważ wysoka cholewka nie pozwalała na pełną swobodę ruchów. Marka poszła po rozum do głowy i aktualnie górują zatem modele z serii half-cab, o średnio wysokiej cholewce, która sięga kostki. Logo butów zostało nieco zmienione, bowiem w pierwotnej wersji na boku buta widniał smok. Buty te są popularne już od ponad 20 lat

Es Accel

Bardzo popularny model butów wśród skejterów. Legenda wokół nich urosła tak wielka, że wszystkim wydawało się, że kupują buty, w których uda im się zrobić każdy wymarzony trick. Buty te były w 100% zaprojektowane do skateboardingu. W przypadku tych butów sprawdza się reguła „mniej znaczy więcej”.

Nike Stefan Janoski

Początkowo wydawało się, że nie są to prawdziwe buty do skateboardingu, lecz tylko takie udają. Ludzie brali je za buty do codziennego noszenia po mieście i nie widzieli w nich potencjału deskorolkowego. Pierwotny model był biało-czarny i posiadał skórzane sznurowadła. Nike Stefan Janoski wyglądają na bardzo smukłe buty w porównaniu z innymi modelami butów na deskorolkę i zdają się nie chronić odpowiednio stopy w czasie wykonywania tricków. To, czym przeważają jednak nad innymi modelami to to, że pozwalają w pełni poczuć deskę pod stopami.

nike zoom stefan janosk