Białe buty zawsze czyste

Oto, jak wyczyścić białe kicksy według ekspertów

Wskazówki i porady dotyczące utrzymywania świeżości kicksów przez całe lato.

Białe trampki to wszystko, co dobre na świecie. Zasadniczo pasują do wszystkiego, są zawsze modne i sprawiają, że wszystko, co nosisz, wydaje się być odrobinę bardziej cool. To przynajmniej wtedy, gdy te białe buty sportowe są w rzeczywistości białe. Oczywistym i szkodliwym minusem wielkiego białego modelu kicksów jest to, że brudzi się bardzo szybko i wygląda źle gdy o niego nie dbasz.

Jest kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby zachować świeżość takiego modelu. Nie noś ich w pobliżu brudu, błota lub jakiegokolwiek innego lepkiego brudu. Nie noś ich w deszczu (zwłaszcza te wykonane z płótna!) lub zaraz po deszczu. Kałuże nie są twoim przyjacielem, nie w białych tenisówkach. Białe obuwie treningowe też jest ładne, ale zalecamy trzymania się z dala od biegów na świeżym powietrzu i trzymanie ich tylko do treningów w pomieszczeniu.

Istnieje również kwestia tkanin na bucie. Może uda ci się utrzymać cholewkę w czystości, ale podeszwy nadal mogą wyglądać okropnie. Możesz także mieć trochę otarć wokół palców u stóp, ale język i pięty będą wyglądać świetnie. Jeśli chodzi o utrzymanie trampek w czystości, ważne jest, aby wziąć pod uwagę te rzeczy. Czy tenisówka jest wykonana ze skóry, płótna lub innego materiału? Czy podeszwa jest gumą czy pianką? I czy każda część tenisówki jest pojedynczą tkaniną, czy może będziesz chciał czyścić różne obszary z udziałem różnych środków czystości?

Poświęć chwilę na zbadanie swoich plam na tenisówce – lub tenisówek, których nigdy nie chciałbyś poplamić – i zwróć uwagę jak wyglądają z bliska. Zdaniem ekspertów oto porady, jak najlepiej wyczyścić białe sneakersy.

Jak czyścić białe skórzane trampki?

Białe skórzane trampki są najłatwiejsze w czyszczeniu i utrzymaniu czystości. Eksperci zalecają trzymanie się swojego ulubionego środka do czyszczenia butów. Niektóre z nich stały się standardem branżowym w zakresie konserwacji obuwia, a ponieważ są prawie całkowicie naturalne i biodegradowalne, są bezpieczne dla wszystkich materiałów. Istnieje kilka domowych sposobów i pomysłów, które możesz przetestować, jeśli masz ochotę sprostać temu wyzwaniu: zmieszaj wodę z sodą oczyszczoną, użyj detergentu do prania lub nawet umyj kicksy pastą do zębów – po prostu upewnij się, że zawiera ona również sodę oczyszczoną.

Eksperci zalecają mycie na miejscu butów przed wyjściem na dwór. Jest to nie tylko dobry sposób na uzyskanie równomiernego czyszczenia, ale także zapewnia, że ​​używany środek czyszczący działa dobrze z tkaniną. Możesz skusić się na użycie roztworu czyszczącego, ręcznika z mikrofibry i szczotki – dla najbardziej wydajnego czyszczenia. Delikatnie posmaruj rozcieńczonym roztworem skórę na butach. Nie szoruj. Pamiętaj, że zbyt ciężkie podejście może zniszczyć skórę.

Niektórzy sneakerheadzi dodają do mieszanki łagodne mydło do naczyń: „Uwielbiam dobrą ściereczkę z mikrofibry z odrobiną łagodnego mydła do naczyń – ale muszą być niezbyt mokre.” Mówi Maciej, zapalony kolekcjoner kicksów. Po czym dodaje: „wsuń jedną rękę do buta i wytrzyj go, nakładając trochę więcej środka czyszczącego na podeszwy, które możesz szorować mocniej. Wytrzyj suchą buty na koniec suchą szmatką lub ręcznikiem”.

Co ze sztuczką magicznej gumki, którą mogłeś zobaczyć w Internecie? Zachowaj ją dla gumowych podeszew i pomiń na skórze. Takiego typu gumki zawierają chemikalia, które mogą być zbyt ostre, a nawet zepsuć naturalne wykończenie butów. Pamiętaj, że chcesz zachować ten biały kolor tak bardzo, jak to możliwe, aby zachować integralność skóry. Dotyczy to również innych domowych środków czyszczących, które mogą wydawać się skuteczne, ale naprawdę spowodują więcej szkód.

Jeśli bowiem pielęgnujemy kicksy źle, to gdy ledwo miną 3 miesiące, skóra po prostu zacznie się łuszczyć. Nasze buty zasługują na coś lepszego.

Jak czyścić białe płócienne sneakersy?

Białe tenisówki takie jak Converse czy Vans wymagają nieco innego traktowania. Płótno jest porowate, więc te same pasty i środki czyszczące do skóry przedostaną się do plam, zamiast je wyciągać. Widzieliśmy ludzi w YouTube sugerujących, aby pasta wyschła na słońcu, aby uzyskać pełny efekt. To w zasadzie wymaganie, aby soda oczyszczona spróbowała uwolnić się z ciasnego splotu płótna. Niestety efekt nigdy nie jest zadowalający…

Co robić zamiast? Najpierw wykonaj suchą próbę na płótnie solidnym pędzlem, aby usunąć luźne zabrudzenia. Następnie używając mokrego roztworu, utrzymuj niską zawartość wody, aby płótno nie wchłaniało jej zbyt wiele. Działaj szybko i osusz jak najwięcej ręcznikiem z włókna.

Jak jednak zapobiegać białym plamom na kicksach?

Oczywiście najlepszym sposobem na utrzymanie białych tenisówek w idealnej formie jest przede wszystkim zapobieganie powstawaniu na nich plam i brudu. Wiele osób lubi osłaniać swoje buty Adidas czy Jordan sprayem ochronnym, który pomaga zapobiegać przedostawaniu się brudu, plam i cieczy.

Jak to zrobić? Upewnij się, że buty są suche, spryskaj środkiem z odległości 20 cm, pozwól im wyschnąć przez 10 minut i powtórz. Pozwól, aby sneakersy oddychały przez jeden dzień, zanim ponownie je założysz i upewnij się, że są suche przed noszeniem.

Również na liście „hacków” do znalezienia w Internecie jest suszenie butów pod bezpośrednim działaniem promieni słonecznych lub suszarką do włosów, aby szybciej wyschły. Eksperci jednak twierdzą, że może to powodować marszczenie, pękanie lub wysychanie materiałów.

Inne wskazówki dotyczące konserwacji butów

Białe buty są dobrym sprawdzianem pod względem kontroli konserwacji odzieży. Kupujemy ładne rzeczy i dbamy o nie. Twoje buty Reebok wyglądają po roku tak samo jak w dniu zakupu? Dobra robota! Gotowy na kolejne wyzwanie? W takim razie zalecamy kondycjonowanie butów raz w miesiącu, aby pomóc im żyć długo i owocnie. Połóż trochę bezpiecznego środku czyszczącego na szmatce i delikatnie wcieraj w skórę.

A jak czyścić nasze kicksy treningowe? Niektórzy odważniejsi czasami wkładają je do pralki z ręcznikiem i zwykłym detergentem. Zrób to na własne ryzyko – i zdecydowanie nie wkładaj ich do suszarki. Na szczęście wiele modeli porządnych firm dobrze znosi taką kąpiel.

W celu szybkiego odświeżenia i całkowitego odnowienia swoich sneakersów nie pomijaj mocy nowej, idealnie czystej pary sznurówek. Sznurówki często wyglądają na naprawdę szybko nieładnie i są w zasadzie niemożliwe do utrzymania w 100% czystości. Ich nowa para za każdym razem jest warta swojej ceny.

Wreszcie na koniec zalecamy najbardziej wypróbowaną i prawdziwą metodę utrzymywania białych tenisówek. Dosłownie, fizycznie, trzymaj wszystkich na dystans. Po prostu zacznij od podstawowego wzmocnienia przestrzeni osobistej. Jest dobra nie tylko dla zdrowia publicznego jak i dobra dla Twoich tenisówek lub kicksów.