Jak dopasować nowe sneakersy

Sneakersy są bez wątpienia najwygodniejszym rodzajem butów. Niestety całkiem nowa para butów może nieco doskwierać podczas kilku pierwszych godzin od założenia.

Powodem, przez który całkiem nowe sneakersy potrafią nieco obetrzeć lub uciskać naszą stopę, jest mocno ściągnięty materiał i pierwotny, uniwersalny kształt sneakersów. Dopiero po kilku godzinach od założenia materiał, z którego uszyte są buty zaczyna zmieniać swoją strukturę dzięki pracy stóp, a cholewka nabywa kształtu zbliżonego do naszej osobistej anatomii. Aby jednak uniknąć tych nieprzyjemnych kilku chwil tuż po zakupie nowej pary butów, można zastosować kilka sprytnych i prostych tricków.

Krok 1

Weź do ręki lewego sneakersa, a następnie złap jego czubek w jedną rękę, a część z piętą w drugą rękę. Popychaj ręce w swoją stronę, zginając całego buta i kierując czubek oraz piętę w swoich kierunkach. Kontynuuj popychanie tak długo, a oba końce buta nie będą chciały przesunąć się dalej. Powtórz ten proces od dwóch do trzech razy. Następnie zrób to samo z prawym butem.

Krok 2

Załóż na stopy parę grubych skarpet sportowych i włóż nogi do sneakersów. Zrób spacer po wnętrzu swojego domu, aby jak najbardziej rozciągnąć sneakersy. Kluczem do tej techniki jest założenie takich skarpet, które są znacznie grubsze niż te, które będziemy zazwyczaj nosić z butami.

Krok 3

Użyj sprayu do skóry naturalnej, który nieco rozciąga obuwie. Wilgotna skóra ma zdolność wydłużania się. Upewnij się jednak, że skóra jest jedynie wilgotna po zastosowaniu oprysku, a nie przemoczona.

Krok 4

Zastosuj profesjonalne prawidła do butów. Włóż po jednym do każdego buta przed pójściem spać. Umieść końcówki prawidła tak daleko we wnętrzu butów, jak to możliwe. Chwyć śrubę umieszczoną na środku i obróć ją w prawo. Powtórz przekręcenie od trzy do czterech razów, aby rozpocząć proces rozciągania. Następnie powtórz cały proces w drugim bucie. W zależności od tego, jak mocno ściśnięte są Twoje sneakersy, może okazać się konieczne ich rozpychanie bez przerwy przez dwa lub trzy dni.

Prawidła do obuwia są dostępne w różnych wersjach, zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Aby uzyskać pożądany efekt wybierz te odpowiednie dla swoich potrzeb.

Jeśli sneakersy po rozciąganiu nadal są nieco niewygodne, rozważ noszenie ich początkowo tylko co drugi dzień. W międzyczasie stare, sprawdzone buty Converse czy New Balance  i regularnie rozciągaj nowe buty prawidłami.

nike-huarache