Jak wybrać sneakersy dla dziecka

Niemal każdy producent obuwia sportowego oferuje swoją osobną kolekcję stworzoną z myślą o najmłodszych dzieciach. Kwestia doboru idealnych bucików dla Twojej pociechy jest bardzo ważna i należy podchodzić do każdego zakupu z głową. Dowiedz się czym kierować się przy zakupie sneakersów dla dziecka.

Sneakersy to buty, które Twój maluch będzie miał prawdopodobnie na swoich nogach najczęściej. Są one bardzo wygodne i praktyczne, a ponadto wytrzymałe i po prostu dobrze wyglądają w połączeniu z dziecięcymi ubrankami. Dlatego też wybierz parę sneakersów dla swojej pociechy z pełną świadomością, uprzednio sprawdzając kilka najważniejszych kwestii.

Sznurowanie

Przy wyborze sznurowania pamiętaj o bezpieczeństwie dziecka i swojej wygodzie. To właśnie Ty przez najbliższych kilka lat będziesz zakładać i ściągać te maleńkie sneakersy, dlatego też ważne jest to aby sznurowanie ich było wygodne i przebiegało sprawnie. Inną kwestią jest fakt, że rozwiązane sznurowadła mogą być niebezpieczne dla ruchliwego dziecka, więc dobrym pomysłem jest postawienie na sneakersy o podwójnym systemie zamykania, np. połączenie sznurowadeł i rzepów.

Giętkość

Idealne buty dla dziecka powinny być elastyczne i pozwolić zgiąć się bez problemu. To pozwoli stopie pracować w sposób naturalny i prawidłowo się rozwijać, a sam but wytrzyma o wiele dłużej bez wszelkich rozklejeń podeszwy.

Podeszwa

Zwróć uwagę na spód podeszwy w sneakersach dla Twojego malucha. Powinny być wyżłobione tak, aby zapobiegać poślizgom i niekontrolowanym wywrotkom w możliwie najlepszym stopniu. Z drugiej strony unikaj także podeszew wyżłobionych zbyt głęboko. Te bowiem mogą z łatwością zaczepić się o nierówne podłoże i zblokować całego buta, a wtedy upadek gotowy.

Stabilizacja

Kilka lat temu niemal każdy model butów dla dzieci charakteryzował się podniesioną cholewką, która okala kostkę u nogi. Był to efekt przekonania o tym, że buty powinny stabilizować wciąż niepewną kostkę dziecka i podtrzymywać ją w możliwie największym stopniu. Okazuje się jednak, że buty z podwyższonym stanem nie są konieczne dla dziecka. Zwróć natomiast uwagę czy cholewka za bardzo nie przylega lub nie odstaje od kostki malucha.

Nie przepłacaj

Dzieci rosną z prędkością światła. To oznacza, że już za parę miesięcy będziesz potrzebować nowej pary sneakersów. Dlatego też nie podążaj ślepo za najnowszymi modelami, lecz lepiej rozejrzyj się na półkach z promocjami lub kolekcjami z zeszłych sezonów. Na pewno odnajdziesz tam ciekawe mini Nike Air Force czy buty New Balance, które nie spustoszą Twojej portmonetki.

jordan