Nowa odsłona Converse All Stars po 96 latach!

W ubiegłym roku marka Converse przeprojektowała po raz pierwszy swoje kultowe trampki Chuck Taylor.

Stało się to po raz pierwszy od prawie 100 lat. Nowa wersja popularnych butów spotkała się z tak dobrym odbiorem, że obecnie firma Converse zabrała się za aktualizację swoich klasycznych butów All Stars. Ich nowa odsłona to buty z cholewkami wykonanymi z lekkiego i przewiewnego płótna – dzianiny.

Nie mają racji ci, którzy oskarżają Converse o kradzież materiału od pomysłu Nike na kolekcję Flyknit. W 2003 roku firma Nike wykupiła upadającą markę Converse i przywróciła ją do życia, więc te obie firmy są teraz jednym i tym samym, a zatem mają prawo do dzielenia się i wymiany wzajemnych technologii i projektów.

Dostępne w obu wersjach wysokości cholewki: hi-top i low-cut, Converse All Star Moderns przypominają nam oryginał rodem z 1920 roku, ale są ponadto wyposażone w technologię znaną od Nike, włącznie z oddychającym systemem tkaniny „hyperfuse”, który Nike wykorzystuje w swoich butach do biegania, a także lekką podeszwą z pianki o nazwie „phylon”. Nowe All Star Moderns są oferowane w pięciu różnych kolorach, wszystkie z akcentami czerni – na nosku, sznurowadłach i oczkach.

converse-modern
źródło: https://www.boston.com/culture/fashion/2016/06/09/converse-stars-get-sharp-new-look-modern-redesign

Nowa wersja tych sneakersów jest z pewnością trwalsza niż jej starsi bracia, ale ten ciekawy skok w przyszłość będzie nas sporo kosztować. All Star Moderns są dostępne na rynku amerykańskim począwszy od dnia 16 czerwca, wiemy zatem, iż modele hi-top warte są 140 $ za parę, zaś low-top wyceniono na 130 $. Najwyraźniej Converse wraz z technologiami przyjął politykę cenową prosto od swojej spółki dominującej.

Aby uczynić wprowadzenie nowej kolekcji Converse bardziej wyjątkową, została również wypuszczona limitowana seria butów o nazwie All Star Moderns HTM, zaprojektowana przez twórców Nike: Hiroshiego Fujiwary, Tinkera Hatfielda i Marka Parkera. Stąd właśnie przydomek kolekcji HTM. Biała lub czarna cholewka górna w tych modelach została wykonana z koziej skóry. Limitowana edycja HTMS została udostępniona w Stanach dnia 9 czerwca, a każda para została wyceniona na 180 $. Tylko dla prawdziwych miłośników butów Converse…

converse
źródło: https://www.boston.com/culture/fashion/2016/06/09/converse-stars-get-sharp-new-look-modern-redesign