Profile o sneakersach, które warto śledzić na Instagramie

Informacje o sneakersach docierają do nas zewsząd. Znamy sporo portali internetowych z ciekawymi artykułami, profile społecznościowe popularnych sklepów czy fora internetowe, gdzie przesiadują sneakerheadzi. Co warto zatem śledzić na Instagramie?

Sneakersy, obok swojej wygody, cieszą nas przede wszystkim swoim wyglądem. Instagram to portal, który bazuje głównie na zdjęciach, a zatem jego przeglądanie będzie prawdziwą przyjemnością dla każdego miłośnika butów sportowych. Oto nasze propozycje profilów, które warto tam obserwować.

Ronnie Fieg @ronniefieg

Właściciel sklepu. Projektant. Trendsetter. Wszystkie te funkcje dobrze opisują zawartość Instagrama należącego do Kitha Ronniego Fiega. Słowo, które opisuje go najlepiej to jednak „sneakerhead”, bo ta postać naprawdę nim jest! Sneakersowy guru opisuje na swym profilu całą drogę zawodową, aż do samych początków i wczesnych, młodzieńczych lat, kiedy to pracował dla Davida Z. Teraz jest on jednym z największych nazwisk w branży i nieustannie podejmuje współpracę z takimi markami, jak Asics, Adidas, Puma, New Balance i wiele więcej. To na jego profilu odnajdziemy zapowiedzi najnowszych kolaboracji, ale także dowiemy się, jakie miasta odwiedza oraz poznamy fragmenty najświeższych kolekcji modowych znanych marek. To wszystko w jednym miejscu – na profilu @ronniefieg. Aktualna liczba obserwujących to 415 tysięcy.

Corgie Shoe @corgishoe

Nie ma większego zawodnika jeśli chodzi o sprzedaż sneakersów z drugiej ręki niż corgie shoe. Jeśli przypadkowo wejdziesz na ten profil, zobaczysz tam być może od 4 do 6 zdjęć prezentujących głównie psy i pomyślisz sobie „o co tutaj chodzi?”. To dlatego, że prowadzący profil właśnie ukrył najnowszą ofertę sprzedaży pierwszych Air Jordanów lub butów Nike Air Force z limitowanej edycji, o której istnieniu już dawno zapomniałeś. Tak – właśnie znalazły nowego właściciela. Każda oferta pojawia się na profilu na moment i znika po zaledwie kilku minutach, zatem wszystko jest kwestią szczęścia. Corgi Shoe zdecydowanie uczy cierpliwości i przypomina, o jak wielką stawkę toczy się walka. Właściciel tego profilu zamyka usta wszystkim innym sprzedawcom i osobom chętnym na zakup sneakersów. Dlatego właśnie warto dołączyć do niemal 38 tysięcy followersów.

Dylan Ratner @dylan_ratner

Nabycie nowej pary Air Jordanów z 2016 roku to absolutnie żaden problem i może dokonać tego każdy. Co innego, gdy w grę wchodzi model, który ukazał się ponad 30 lat temu. To wymaga ogromnych pokładów sprytu i cierpliwości oraz wytrwałości. Dylan Ratner zna osoby, od których można takie buty dostać i ma ich więcej niż jedną parę. Jego profil na Instagramie to przyjemne dla oka zdjęcia Air Jordanów 1 z 1985 roku i to w pełnej rozmiarówce – zarówno dziecięcej jak i dla dorosłych. To nie koniec niewiarygodnych historii: Dylan ma w swojej kolekcji oryginalne Air Jordany III czy Air Jordany V, a także rzadkie modele próbne czy inne relikty sneakersowego świata, o których wiele osób nawet nie miało pojęcia. Osiągnięcia Ratnera śledzi już ponad 17 tysięcy użytkowników portalu.

Ugly Mely @uglymely

Francuska blogerka o imieniu Amel Mainich, lepiej znana jako Ugly Mely, prowadzi na swoim profilu nieustanny manifest kobiet w świecie sneakersów, który jest w dużym stopniu zdominowany przez mężczyzn. Jeśli istnieje nadchodząca premiera damskich sneakersów, to są ogromne szanse, że dowiesz się o niej najpierw z profilu Mely. Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że Ugly Mely jest królową sneakersów, bowiem ma na koncie kolaborację z marką Reebok oraz publikację książki „Sneakers”, robi zatem bardzo wiele dla sneakersowej kultury. Jej Instagram prezentuje wiele zdjęć z jej prywatnej kolekcji butów, w tym najnowszych egzemplarzy butów Adidas, Air Jordan, Nike i innych. Profil Mely śledzi obecnie niemal 59 tysięcy osób.

A czy Wy śledzicie jakieś warte uwagi, sneakersowe profile na Instagramie? Być może są wśród nich profile naszych rodaków? Podzielcie się nimi w komentarzach!

sneakers