Sneakersy latem – jak nosić

Gorące dni i upalne temperatury nie są znakiem rozłąki z naszymi ukochanymi sneakersami. Ten rodzaj butów sprawdza się absolutnie przez cały rok i można go nosić z powodzeniem nawet przy 30 stopniach. Sprawdź, czym się kierować i o czym pamiętać przed założeniem sneakersów, gdy słońce w pełni.

Odpowiedni krój

Wybierając sneakersy na lato radzimy powstrzymać się od kupna tych z wysoką cholewką, która zasłania kostkę. Tak mocno obudowana stopa będzie miała mniej dopływu powietrza, niż przy modelu mocniej wyciętym, z krawędzią poniżej kostki. Sneakersy z odkrytą kostką nie tylko dopuszczą więcej tlenu i przewiewu do nogi, ale także lepiej dopasują się do letnich stylizacji, w których bazą jest zwykle sukienka, spódniczka czy krótkie szorty.

Nike air

Oddychający materiał

Zwróć uwagę czy Twoje buty sportowe wybrane na gorące dni są wykonane z oddychających materiałów. Pożądane są takie, które mają formę siateczki lub są regularnie dziurkowane. Ważne, by ich tekstura nie była jednolita i całkowicie zamknięta, zatem zamsz lub skóra powinna poczekać do jesieni, no chyba że zagościły na niej mikro-otworki i przeróżnego rodzaju wycięcia, które nie tylko świetnie wyglądają, ale także dopuszczają do stopy odpowiednią ilość zbawiennego tlenu!

nike

Letnie barwy

Nie będzie bardziej odpowiedniej pory w całym roku na odważenie się na maksymalnie kolorowe sneakersy niż lato! Jeżeli zbyt długo czaisz się i obawiasz przed założeniem sneakersów w kolorach neonu, tęczy czy w zwariowany, niecodzienny deseń – zrób to właśnie teraz! Tak kolorowe buty dodadzą Ci pożądanego optymizmu i sprawią, że Twoja wakacyjna stylizacja będzie dużo ciekawsza oraz przyciągnie spojrzenia wszystkich wokół!

nike air max

Odpowiednie skarpetki

Nawet najbardziej oddychające sneakersy nie przyniosą odpowiedniego efektu i nie będą mogły pozwolić wykazać się zastosowanym w nich technologiom, jeśli stopa zostanie uprzednio ubrana w grubą skarpetkę, uszytą z kiepskiej jakości sztucznego materiału. Pamiętajmy też, że to skarpetki o kroju tzw. „stopki” rządzą latem, a długaśne skarpety do połowy łydki biorą przymusowy urlop. Przegrzaniu i potowi mówimy stanowcze „nie!” i pozwalamy dobrze dopasowanym, nie za ciasnym ani nie za luźnym skarpetkom współpracować z innowacyjnymi sneakersami.