Sposoby na piękne sneakersy

Jeżeli Twoje nowe sneakersy wyglądają po każdym wyjściu, jakby były noszone przez co najmniej 3 sezony, to wiedz, że masz poważny problem. Nic jednak straconego! Istnieje kilka sposobów na zatrzymanie lub przywrócenie piękna swoich sneakersów.

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  1. Czyść sneakersy po każdym powrocie do domu

Choć to może okazać się dość szalone i niemożliwe do wykonania, to gwarantujemy, że 3-4 minuty poświęcone Twoim butom Adidas Stan Smith czy Asiscs Gel Lyte III zwrócą się z nawiązką. Przygotuj sobie w korytarzu czekającą szczoteczkę oraz zwykłe, nawilżane chusteczki, które można obecnie dostać niemal w każdym sklepie. Szybkie wyszorowanie cholewki i podeszew z piasku oraz przetarcie je na mokro do czysta znacznie wydłużą żywot Twoich butów i sprawią, że z dumą i bez wstydu założysz je przy następnej, najbliższej okazji.

  1. Zainwestuj w impregnat

To, co każdy szanujący swoje buty sneakerhead powinien zrobić tuż po zakupie nowej pary kicksów to odpowiednia impregnacja. W sklepach obuwniczych, takich jak sneakers sklep bez problemu odnajdziesz dział z kosmetykami obuwniczymi, stworzonymi specjalnie do pielęgnacji obuwia sportowego. Dzięki szybkiej impregnacji Twoje Nike Air Max 1 czy Timberlandy będą wyglądały jak nowe. Impregnat tworzy bowiem na powierzchni cholewki coś w rodzaju niewidzialnej warstwy, która jest odporna na wilgoć i brud z otoczenia.

tarrago-high-tech-nano

  1. Odpowiednie przechowywanie

Czy wiesz, gdzie w tym momencie znajdują się Twoje sneakersy (oczywiście jeśli nie masz ich aktualnie na stopach). Jeśli nie do końca sobie przypominasz, gdzie zostały odłożone, to prawdopodobnie leżą wciśnięte w szafę lub przewrócone na podłodze. To nie służy ich świeżemu wyglądowi! Przechowuj swoje buty w pudełkach o odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni w środku. Dzięki temu cholewka nie ulegnie zniekształceniu, a skóra na jej powierzchni trwałym zagięciom. Rozmieszczenie obuwia sportowego w pudełkach pozwoli dodatkowo łatwo i szybko zlokalizować pożądaną parę sneakersów. Ordnung muss sein!

reebok

Czy znacie jakieś inne sposoby na zachowanie piękna swoich kicksów?